• 18 شهریور 1402
  • 222

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در مراسم بزرگداشت روز بهورز

نقش کلیدی بهورزان در ترویج فرهنگ جوانی جمعیت رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در آئین بزرگداشت روز بهورز، نقش بهورزان در ترویج فرهنگ جوانی جمعیت را نقشی کلیدی، برجسته و تاثیر گذار بیان کرد.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در مراسم بزرگداشت روز بهورز

به گزارش وبدا/ دکتر محمد سالاری در این مراسم که با حضور مسئولان دانشگاهی و شهرستانی که در محل جوانسرای اسرار برگزار شد، ارتقای شاخص های بهداشتی را مرهون تلاش های بهورزان و مراقبین سلامت در سطح خانه های بهداشت دانست و گفت: با توجه به اهمیت برنامه جوانی جمعیت و کاهش نرخ باروری، بهورزان بایستی با ارائه آموزش های لازم، جامعه را نسبت به برنامه جمعیتی کشور حساس نمایند.

وی آموزش سلامت را ضرورتی انکارناپذیر در بحث رشد و توسعه همه جانبه جامعه بیان کرد و افزود: دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با راه اندازی مرکز توسعه فرهنگ ارتقای سلامت و پیاده سازی نظام پاسخگویی اجتماعی به زودی شاهد ارتقاء سطح سلامت مردم و بالطبع کاهش درد و آلام بیماران و همچنین کاهش هزینه های وارده به نظام سلامت خواهد بود.

دکتر سالاری از تمامی کادر سلامت بویژه بهورزان که در ارتقای سطح سواد سلامت جامعه در تلاشند، قدردانی کرد و افزود: به لحاظ اهمیت کار بهورزان در ارتقای شاخص های سلامت از ابتدای شکل گیری خانه های بهداشت تاکنون 28 دوره آموزش بهورزی برای 562 بهورز برگزار شده است.

رئیس دانشگاه ادامه داد: با تلاش های شبانه روزی بهورزان در سطح 195 خانه بهداشت است که امروز خدمات گسترده بهداشتی در روستاها و مناطق دور افتاده در بالاترین سطح ارائه می شود و علاوه بر این نیز دانشگاه علوم پزشکی سبزوار نیز در بخش هایی از سلامت پیشتار کشوری معرفی شده است.

گفتنی است در این مراسم از ۱۰ بهورز نمونه دانشگاهی و شهرستانی با اهدای لوح تقدیر به عمل آمد.

 


{news-gallery}
نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *