• 8 شهریور 1402
  • 277

افتتاح دو طرح درمانی در بیمارستان امداد شهید دکتر بهشتی سبزوار

در آخرین روز از هفته دولت دو طرح درمانی توسعه و بهسازی بخش اتاق عمل و راه اندازی مرکز فرماندهی بحران در بیمارستان امداد افتتاح و عملیات اجرائی بخش بستری جراحی عمومی در این مرکز آغاز شد.

  افتتاح دو طرح درمانی در بیمارستان امداد شهید دکتر بهشتی سبزوار

به گزارش وبدا/ مراسم بهره برداری از طرح های درمانی مرکز آموزشی درمانی امداد شهید بهشتی سبزوار امروز 8 شهریورماه با حضور دکتر سالاری رئیس دانشگاه، معاونین، مدیران دانشگاه و اعضای مجمع خیرین سلامت برگزار شد. ====
دکتر سالاری در آیین بهره برداری از طرح های درمانی این مرکز گفت: پروژه توسعه و بهسازی بخش اتاق عمل بیمارستان در مساحت550 متر مربع و با اعتباری بالغ بر 35 میلیارد ریال با مشارکت مجمع خیرین سلامت و دانشگاه آماده و در حال ارائه خدمات به بیماران است.
وی در خصوص مرکز فرماندهی بحران به عنوان دومین پروژه قابل افتتاح بیمارستان نیز بیان داشت: با توجه به اینکه بیمارستان امداد تنها مرکز تخصصی ترومای غرب خراسان رضوی محسوب می شود، جهت مدیریت و ارائه خدمات بهینه در زمان بروز حوادث ترافیکی، مرکز فرماندهی بحران بیمارستان با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد ریال تجهیز و راه اندازی شده است.
رئیس دانشگاه ادامه داد: در این مرکز وسایل ارتباطی از جمله خطوط تلفن، بیسیم و اینترنت (تلفن دورشوال و سامانه مدیریت ناوگان حمل و آسایاب) جهت ارتباط با مراکز مربوطه استفاده و مانیتورینگ آمبولانسها تا رسیدن به بیمارستان به صورت آنلاین توسط مرکز مدیریت بحران بیمارستان انجام می شود.
دکتر سالاری اضافه کرد: با توجه به افزایش حوادث ترافیکی و اعزام مصدومین از شهرستان های مجاور به بیمارستان امداد جهت خدمت رسانی بیشتر، عملیات اجرائی ساخت بخش بستری جراحی عمومی با 40 تخت بستری در متراژ 600 متر مربع و با برآورد ریالی حدود 75 میلیارد ریال، پروژه درمانی دیگری است که در آخرین روز از هفته دولت در بیمارستان امداد آغاز شد.
وی در پایان ضمن قدردانی ویژه از مجمع خیرین سلامت و مشارکت خیرخواهانه خیرین، به آغاز کار مرکز توسعه ارتقای سلامت در سبزوار اشاره کرد و افزود: انتظار می رود نیازهای واقعی بهداشتی درمانی جامعه توسط این مرکز شناسایی و اولویت های منطقه جهت مشارکت خیرین سلامت مشخص شود تا خدمات مورد نیاز به مردم ارائه گردد.


{news-gallery}
نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *