• 7 شهریور 1402
  • 364

افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت روستایی البلاغ

با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی و رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، مرکز خدمات جامع سلامت روستایی البلاغ در شهرستان ششتمد با اعتباری بالغ بر 100 میلیارد ریال با مساحت 550 متر مربع به بهره برداری رسید.

  افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت روستایی البلاغ

به گزارش وبدا/ دکتر محمد سالاری در  این مراسم که با حضور مسئولان شهری و مردم خونگرم روستای البلاغ برگزار شد، ضمن گرامیداشت هفته دولت گفت: این هفته فرصت طلایی برای دولتمردان است تا با اقدامات خود روحیه نشاط را در جامعه تزریق و امید آفرینی کنند.
 
وی افزود: وظیفه دولت ارائه خدمات به آحاد جامعه حتی در دورترین نقاط است. در این راستا دانشگاه علوم پزشکی نیز بنا به وظیفه ذاتی خود و براساس اعتبارات موجود، اقدام به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم بویژه محرومین مناطق کمتر برخوردار کرده است، همان مردمی که بدون هیچ چشم داشتی از ابتدا پای انقلاب ایستاده‌اند.

رئیس دانشگاه ادامه داد:  علاوه بر این، یکی از برنامه هایی که دانشگاه در  انجام آن در کشور پیشگام است، بحث پاسخگویی اجتماعی است.
 
وی اظهار داشت: با برنامه ریزی انجام شده در این طرح تمامی امکانات آموزشی و خدماتی در کف جامعه هدف مستقر شده و ارائه خدمات مطابق با نیازها و با مشارکت مردم صورت می گیرد.

دکتر سالاری گفت: طبق سطح بندی و معیارهای جمعیتی وزارت بهداشت و بنا به آمار جمعیتی، در حال حاضر امکان احداث بیمارستان در دو شهرستان ششتمد و داورزن وجود ندارد.

رئیس دانشگاه در پایان اظهار داشت: با پیگیری های انجام شده و  نیاز به ارائه خدمات سطح بالاتر درمانی و با توجه به حوادث ترافیکی در محورهای پرتردد سبزوار، مقرر شده است تا مراکز خدمات جامع سلامت دانشگاه با امکانات 20 تخت بستری، اتاق عمل و حضور متخصصین ارتقاء داده شود تا هم پاسخی به درخواست های درمانی مردم باشد و هم به جمعیت شناور و حادثه دیده ترافیکی خدمت رسانی مناسب صورت گیرد.

 خدمت بی منت به مردم هدف دولت سیزدهم
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در ادامه گفت:  هدف دولت سیزدهم خدمت بی منت به مردم، خدمت رسانی و گسترش خدمات در تمام نقاط بویژه مناطق محروم است.

طباطبایی افزود: همه امور جمهوری اسلامی در اختیار مردم و به انتخاب مردم است، مردم محور ما در حکومت داری هستند و به همین دلیل همه ارکان نظام به انتخاب مردم می باشد. این از افتخارات جمهوری اسلامی است که توانسته در طول ۴۵ سال از عمر با برکت خود با وجود تنگناهای شدید و تحریم های ظالمانه، غرب را به ستوه آورد.
 
وی در پایان گفت: در برهه ای از زمان 30 درصد پزشکان ما در زمان پهلوی وارداتی بودند در حالیکه امروز 8 هزار دانشجوی خارجی از 52 کشور جهان در رشته پزشکی در جمهوری اسلامی ایران تحصیل می کنند.

 


{news-gallery}
نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *